Shatush, ombre, balayage: koks gi skirtumas?
Profesionalūs meistrai, dirbantys grožio salonuose, norimam efektui pasiekti naudoja daugybę dažymo technikų – ar tai būtų dalinis plaukų spalvos pagyvinimas, ar visiškas pakeitimas.
Šie dažymo būdai niekada neišeina iš mados.
Išsiaiškinkime, kokias savybes turi shatush, ombre, balayage technikos ir kaip jas atskirti vieną nuo kitos.
Shatush technika.
Pavadinimas shatush reiškia „prancūziškas paryškinimas“. Tačiau ši technika labai skiriasi nuo klasikinio sruogavimo, labiausiai – rezultatais.
Shatush esmė – sukurti kuo natūralesnį šviesintų arba, kaip mėgsta sakyti koloristai, saulės nubučiuotų plaukų efektą.
Idealiu atveju rezultatas turėtų atrodyti taip, kad niekas nesuprastų, jog stilistas prie jo dirbo kelias valandas.
Kitas skirtumas tarp shatush ir sruogavimo yra pati technika. Jei klasikiniu dažymu sruogelėmis sruogos yra atskiriamos ir užspaudžiamos folija, shtatush technikoje tas nėra naudojama. Meistras pasirenka ne daugiau kaip dviejų centimetrų pločio sruogą ir suvelia ją šaknų link. Tada tepa dažus per visą sruogos ilgį. Svarbu tai padaryti taip, kad būtų paslėptas perėjimas nuo natūralaus plaukų atspalvio prie balintų sruogų.
Tonavimo schema parenkama individualiai, atsižvelgiant į veido ir plaukų struktūrą,plaukų storį ir ilgį bei natūralų atspalvį.
Shatush technika naudojama ne tik su šviesiais atspalviais. Brunetėms stilistas taip pat gali pasirinkti tinkamą paletę, naudodamas kaštonų, aukso,
kavos ir kitus tinkamus atspalvius.
Shatush puikiai tinka tiems, kurie nori paslėpti pirmuosius žilus plaukus. Atskiri žili plaukai tiesiog pranyksta balintų sruogų fone.
Šio dažymo privalumas: shatush nepastebimai atauga. Juk šviesinant neliečiamos šaknys ir sruogų dalys, kurios buvo šukuotos prieš dažymą.
Tai reiškia, kad nereikia atnaujinti spalvos taip dažnai, kaip kad dažant vienu tonu.
Ombre
Išvertus iš prancūzų kalbos, ombre reiškia „šešėlis“ arba „tamsėjimas“. Dažniausiai meistras šviesina tik ilgį ir galus. Jis neliečia šaknų zonos, bet prireikus jas patamsina arba tonuoja. Tačiau skirtingai nei shatush, perėjimas tarp dviejų atspalvių
nėra toks natūralus ir nepastebimas. Be to, galimi eksperimentai ir kontrastingiausi deriniai.
Dažymui skirtų sruogų skaičius, kaip ir shatush, parenkamas individualiai ir priklauso nuo norimo efekto.
Dėl kontrastingo perėjimo ombre itin tinka jaunuoliams trumpais plaukais. Tačiau net ant ilgų plaukų ši dažymo technika atrodo labai įspūdingai.
Balayage
Šis metodas yra kažkas tarp ombre ir shatush. Dažymas atliekamas tik viršutiniame plaukų sluoksnyje, imituojant natūralius ir šiek tiek netvarkingus iššviesėjusių sruogų akcentus. Paprastai sruogos pašviesinamos vienu ar dviem tonais, natūralaus atspalvio atžvilgiu. Ryškesnis kontrastas atrodytų pernelyg nenatūraliai. Ši technika tinka beveik bet kokiam plaukų atspalviui, išskyrus pačius šviesiausius – ant jų “iššviesėjusių” paryškinimų nebus matyti.
Dažniausiai meistras daro potėpius, kurie gali atrodyti chaotiški. Ne veltui prancūzų kalba „balayage“ reiškia „šluoti“. Dėl to vieną sruogą galima nudažyti tik 20%, o kitą 70%. Tiesą sakant, potepių schema yra apgalvota nuo pat pradžių. Nors visada lieka vietos kūrybai.
Jei reikia, šviesinant sruogas galima jas apvynioti folija, kad būtų išvengta sąlyčio su likusiais plaukais.
Dažytų plaukų priežiūra namuose.
Dažant bet kuriuo būdu, labai svarbu yra tinkamai prižiūrėti plaukus po procedūros. Ypač kai kalbama apie šviesinimą, net atskirų sruogų ar galiukų. Norėdami pratęsti dažymo efektą, turite atsiminti šias taisykles:
Naudokite dažytiems plaukams skirtus produktus. Balmain Hair šampūnas dažytiems plaukams tinka bet kokio tipo šviesintiems ar dažytiems plaukams. Sudėtyje yra visi reikalingi komponentai spalvai palaikyti ir išsaugoti. Unikalus šilko aminorūgščių ir kašmyro baltymų derinys giliai maitina plauko struktūrą ir saugo spalvą. UV apsauga taip pat padeda spalvai išlikti ilgiau. Nepamirškite ir plaukus atkuriančių kaukių.
Dažniausiai po dažymo (ypač šviesiais atspalviais) plaukai yra pažeidžiami ir išsausėja. Todėl didelis drėkinimas ir maitinimas itin reikalingas. Be to, kaukių naudojimas padės išvengti sausų ir trapių galiukų, o tai ypač pastebima ant šviesintų sruogų. Verta atkreipti dėmesį į formules su lipidais, keratinu ir augaliniais baltymais. Itin tinka BALMAIN HAIR kaukė dažytiems plaukams. Taip pat galite naudoti kitas drėkinančias ir maitinančias kaukes iš Balmain Hair. Visos kaukės yra praturtintos UV apsauga ir išsaugo plaukų spalvą.
Dažyti plaukai yra labai pažeidžiami ir reikalauja reguliarios priežiūros. Kai pigmentas išplaunamas iš sruogų, jos gali tapti trapesnės ir išsausėti. Todėl verta įtraukti ir nenuplaunamus produktus: eliksyrą, serumus, nenuplaunamą kondicionierių ar atkuriantį kursą plaukams . Tai užtikrins sruogų minkštumą ir glotnumą, taip pat drėkinimą ir papildomą maitinimą.
Naudodami plaukų džiovintuvus ir formavimo prietaisus, būtinai naudokite apsaugą nuo karščio. Galų gale, karštas formavimas yra papildomas stresas plaukams. …
Airtouch pažodžiui verčiamas kaip „oro prisilietimas“.
Ombre – plaukų galiukų dažymo kontrastinga spalva technika.
Shatush yra sklandus perėjimas nuo tamsių šaknų iki šviesesnio atspalvio galuose.